Почетна > Спорт
Кошарка Спорт

Кошаркаши Црвене звезде после преокрета поражени од Бајерна у Минхену

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Минхену од екипе Бајерна резултатом 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24) у мечу 26. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Лука Вилдоза са 18 поена, док је Факундо Кампацо, који је вечерас дебитовао за „црвено-беле“ у Евролиги, додао 16. Немања Недовић је убацио 15, а Филип Петрушев 10 поена.

Код домаћих, најбољи су били Владимир Лучић и Касијус Винстон, који су убацили по 20 поена.

„Црвено-бели“ сада имају 11 победа и 15 пораза, док је Бајерн забележио 10 тријумфа и 16 пораза. Српски клуб је на мечу у Минхену имао велику подршку навијача.

Црвена звезда ће у наредном колу, осмог марта, на свом терену дочекати Ефес, док ће Бајерн дан раније играти у Минхену са Асвелом.

Кошаркаши Бајерна су меч отворили тројком Винстона, али је Црвена звезда серијом 10:4 у петом минуту стигла до вођства од 10:7. Гостујући кошаркаши су бодрени великом подршком навијача са трибина прву четвртину решили у своју корист резултатом 23:19. Бајерн је у 12. минуту стигао до изједначења (23:23), а онда су кошаркаши домаћег тима серијом 10:2 у 15. минуту повели 33:25. Играчи Црвене звезде су у финишу друге четвртине заиграли ангажованије, али је Бајерн прво полувреме добио резултатом 41:38.

Кошаркаши Црвене звезде су наставили са добром игром и на старту треће четвртине, а новом серијом од 7:0 у 25. минуту су успели да дођу до преокрета и вођства од 45:41. Српски и регионални шампион је одржавао вођство и последњу четвртину ушао је с вођством од 56:52.

Играчи Црвене звезде су у последњој четвртини стигли до вођства од 64:56, али је Бајерн серијом 10:4 пришао на 66:68. „Црвено-бели“ су поенима Недовића одбили налет Бајерна и у 35. минуту повели 75:66. Међутим, уследила је нова серија домаћег тима од 14:0 и Бајерн је на 70 секунди пре краја повео 80:75. Домаћи кошаркаши су потом у финишу меча задржали вођство и на крају су славили са 87:80.