Почетна > Спорт
Спорт

Кошаркаши Партизана победили Албу у Београду у 26. колу Евролиге

Кошаркаши Партизана победили су синоћ у Београду екипу Албе резултатом 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21) у мечу 26. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Алекса Аврамовић са 19 поена, док је Кевин Пантер убацио 16, а Зек Ледеј 13. Код гостију, најбољи је био Маодо Ло са 17 поена.

Партизан се тренутно налази на шестом месту на табели Евролиге са скором 14-12, док је Алба последња са седам тријумфа и 19 пораза.

„Црно-бели“ ће у наредном колу седмог марта гостовати екипи Виртуса у Болоњи, док ће Алба у Берлину дочекати Жалгирис.

Кошаркаши Албе боље су ушли у меч и у петом минуту гости су имали вођство до 12:5. Партизан је у финишу првог дела меча заиграо ангажованије и у осмом минуту први пут је стигао до предности од 16:14. „Црно-бели“ су потом имали и плус четири (20:16), а прва четвртина завршена је вођством домаћег тима од 20:19.

Алба је на старту друге четвртине серијом од 7:0 стекла предност од 26:20. Кошаркаши Партизана су у 15. минуту изједначили на 28:28, али је немачки клуб заиграо ангажованије у финишу друге четвртине и првих 20 минута решио је у своју корист резултатом 44:42.

„Црно-бели“ су серијом 11:0 на старту треће четвртине преокренули резултат и повели 53:44. Предност Партизана је у наставку меча расла из минута у минуту, а домаћи играчи су у последњу четвртину ушли са вођством од 77:53. Партизан је трећу четвртину добио резултатом 35:9.

Кошаркаши Албе су заиграли ангажованије у последњој четвртини, а у 35. минуту пришли су на минус 14 (80:66). Кошаркаши Партизана су стали, а гости су у 37. минуту смањили на 80:70. „Црно-бели“ су потом одбили налет гостију и заслужено су стигли до 14. победе у Евролиги.