Кошаркаши Црвене звезде после драме победили Олимпијакос

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ на гостовању екипу Олимипијакоса 90:86 (20:21, 20:23, 24:17, 25:24) у оквиру 15. кола Евролиге.
звезде

Црвено-бели су тако уписали нову победу после пораза од Олимпије из Милана у претходном колу, док је Олимпијакос уписао други везани пораз.

У Пиреју је виђен динамичан поцетак утакмице пошто су обе екипе биле расположене, поготово за три поена. Недовић и Лазаревић били су двојац који је вукао Звезду против распуцаног Везенка.

У другој четвртини Слукас је преузео улогу лидера и почео да погађа шутеве. Петрушев и Вилдоза су се пробудили у екипи Звезде и донели битне поене пред полувреме.

Наставио је Петрушев у истом ритуму и у трећој деоници. Уз Митровића је најзаслужнији за серију од 10:1 која је преокренула резултат у корист његове екипе.

Добрић се на прави начин истакао у последњој четвртини и уз агресивну одбрану донео екипи црвено-белих предност од 11 поена.

Домаћа екипа је покушала преко пенал завршнице да преокрене разултат али после промашаја Слукаса, са линије за слободна бацања на другој страни био је прецизан Вилдоза који је тиме поставио коначан резултат.

Црвена звезда сада има учинак 8-7, док Олимпијакос има 10-5.

У екипи Црвене звезде истакли су се Лука Вилдоза са 21 поеном и Филип Петрушев са 14 поена , док је у домаћој екипи најбољи био Тарик Блек који је уписао 14 поена.

Црно-бели у наредном колу, 30. децембра дочекују екипу Барселоне.