Кошаркаши Црвене звезде поражени од Албе у Берлину

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе резултатом 80:89 у мечу 23. кола Евролиге.

Црвена звезда сада има скор 9-14, а Алба 5-18.

Прва четвртина протекла је углавном у уједначеној игри, али је домаћин после 10 минута ипак имао плус четири (20:16).

Средином друге деонице Алба је имала плус 12 (38:26), убрзо затим и плус 16 (47:31), а на полувремену је било 51:36.

Средином треће деонице Алба је имала максималних плус 21 (65:44), убрзо затим и плус 22 (70:48), а у последњих 10 минута се ушло са резултатом 72:54.

Три ипо минута пре краја Звезда је успела да дође на једноцифрен минус (72:81).

Два минута пре краја било је само плус пет за Албу (83:78), у последњи минут се ушло са 85:80, али је Стерлинг Браун погодио оба бацања за 87:80 на 26 секунди пре краја и тако решио питање победника.

Звезда је без повређеног Милоша Теодосића била непрепознатљива у нападу, а није много помогао повратак тек опорављеног Немање Недовића који је постигао седам поена за непуних 13 минута.

Мет Томас је предводио Албу са 19 поена, Габријеле Проћида је дао 17, Стерлинг Браун 12, а Јани Вецел 11.

Јаго Дос Сантос је са 20 поена био најефикаснији у Звезди, Рокас Гедраитис је дао 15, Џавонте Смарт 14, а 10 Адам Ханга.

У наредном колу, Црвена звезда у уторак дочекује Валенсију, али пре тога у дербију АБА лиге у недељу од 19 часова биће домаћин Партизану.