Почетна > Нови Сад

Актуелно Кошарка Нови Сад

Симултанка Ракићевића на Спенсу за победу Воше против Динамика

Кошаркаши Војводине савладали су Динамик у 19. колу Кошаркашке лиге Србије резултатом  и тако уписали 15. победу у првенству.

Након пораза од Металца у Ваљеву у претходном колу, Новосађани су успели да се врате на победнички колосек и славе пред домаћом публиком.

Није се у Малој сали Спенса од почетка играла атрактивна кошарка, али будући да обе екипе ове сезоне одликује игра у транзицији, на половини деонице су и једни и други ушли у ритам. Војводина се снашла боље у том „трчању“ и брзо стекла двоцифрену предност. Није дозвољавала екипа Милоша Исаков-Ковачевића да се гости из Београда разиграју и прву четвртину су добили 24:12.

Знатно лошије су Новосађани одиграли наредних 10 минута. Резултат у корист Динамика 25:23 у другој деоници није толико парао очи колико сама игра црвено-белих. Некарактеристичан број грешака у нападу и веома лоше заграђивање свог коша, коштали су Новосађане двоцифрене предности и на велики одмор се отишло при резултату 47:39.

Офанзивни скок био је главно оружије и у другом полувремену, те су после поседа у коме су ухватили чак четири лопте испод коша Војводине, успели преко 220 центиметара високог Филипа Малешевића, да приђу на само -3. Крцкали су Београђани предност домаћина, да би тројком Ристића на пет минута до краја треће четвртине повели 52:51. Индивидуални квалитет који поседују Новосађани је ипак дошао до изражаја до краја треће деонице и Војводина је са резултатом 63:59 у своју корист, ушла у последњи квартал.

Човек одлуке у редовима домаћина био је Петар Ракићевић. Како би Динамик запретио у финишу, тако би 28-годишњи бек својим добрим потезом „одлепио“ Вошу, било то скок шутом са пенала, елегантним флоутером из корака или далекометним поготком. Управо је Ракићевић погодио тројку уз фаул, након које је Воша отишла на +5 и продисала на 2:30 до краја. У следећем нападу и Заграђанин погађа за три поена и ставља тачку на драматичну завршницу.

Најефикаснији код домаћина био је Ракићевић са 20 постигнутих поена, Стефан Савић и Урош Бањац су га пратили са по 12 поена. Код Динамика убедљиво најбољи био је Американац Џаред Пен са 29 поена и осам скокова

Новосађани ће следеће седмице играти турнир АБА 2 лиге који се одржава на Спенсу, а први ривал у понедељак биће им суботички Спартак.

Košarkaški spektakl sledeće nedelje na Spensu: Turnir ABA 2 lige po prvi put u Novom Sadu, za ponedeljak zakazan vojvođanski derbi