Košarkaši Baskonije savladali Partizan nakon neizvesne završnice

Košarkaši Partizana poraženi su u Vitoriji od ekipe Baskonije rezultatom 84:83 u utakmici šestog kola Evrolige.
Najbolji u pobedničkom timu bio je Čima Moneke sa 16 poena i šest skokova, dok je Markus Hauard dodao 14 poena.

U timu Partizana istakao se Džejms Naneli sa 16 poena, dva skoka i dve asistencije.

Domaća ekipa je bolje otvorila utakmicu i posle uvodnih minuta imala je prednost od pet poena.

Partizan je tek krajem četvrtine sa serijom 5-0 uspeo da istopi tu prednost, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 23:23.

U drugoj četvrtini košarkaši srpskog kluba su igrali sa manje agresivnosti u odbrani, što je španski tim iskoristio i serijom 8-0 uspeo da napravi osetnu prednost.

Partizan nije imao rešenja u napadu, trudili su se „crno-beli“ da odgovore na šut za tri poena Baskonije, ali nije im polazilo za rukom.

Tokom prvog poluvremena u ekipi Partizana istakao se Tristan Vukčević sa 11 poena.

Gostujući tim u trećoj deonici počinje da igra svoju igru.

Posle dobrih uvodnih minuta domaće ekipe, Partizan pravi seriju 16:2 i okreće utakmicu u svoju korist.

Dvocifrenu prednost „crno-beli“ su ispustili usled čestih grešaka u tranziciji.

Na odmor pred poslednju deonicu Partizan odlazi sa plus šest.

Tokom poslednjih 10 minuta Partizan je pokušavao da do poena dolazi preko reketa tj. niskog posta.

Sa druge strane, Baksonija se u ritam vraćala sa trojkama koje je postizala spoljna linija.

U poslednja dva minuta španski tim je sa osam poena predvodio Hauard, koji je uspeo da istopi prednost Partizana.

Nakon neiskorišćenog napada Baskonije, na pola minuta pre kraja Naneli je povukao kontru koju je završio sa polaganjem ali je pritom fauliran, pa je iskoristio i bacanje za 83:82.

U poslednjem napadu Baskonije Moneke je uspeo da uhvati ofanzivni skok, nakon čega je fauliran.

Iskoristio je krilni centar Baskonije oba bacanja i tako postavio konačan rezultat.