Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Корда шокирао Алкараса у Монте Карлу (ВИДЕО)

Себастијан Корда је изборио пласман у осмину финала Мастерса у Монте Карлу.

Американац је после три сата и једног минута игре победио са 7:6 (2), 6:7 (5), 6:3 и тако нанео Шпанцу тек трећи пораз од почетка сезоне.

Алкарас је дошао у кнежевину после тријумфа на Мастерсу у Мајамију, са скором 18-2, али није успео да прескочи прву препреку.

Корда је у почетном сету први стигао до брејка, повео је са 4:2, али је Алкарас одмах узвратио истом мером.

Финиш сета био је прави трилер, видели смо четири брејка у низу, па се стигло до тај-брејка који је Корда добио са 7:2.

Алкарас је убрзао у другом сету, уз брејк стигао до 3:0, али је Корда направио брејк у петом и смањио на 3:2.

И наредна два гема били су брејкови, па је на 5:4, Алкарас пропустио три сет лопте на сервис противника.

Ипак је имао нерава да у тај брејку дође до 7:5 и изједначења у мечу. У сету одлуке, Алкарас је поново први стигао до брејка, водио је са 2:0, али је Корда све вратио и повео са 3:2.

Коначно, у осмом гему поново је одутео сервис тенисеру из Мурсије и потом одсервирао за тријумф.

Њега у наредном колу чека судар са победником меча између Марина Чилића и Тејлора Фрица.

Такође, даље је прошао и Шпанац Алберт Рамос који је победио Британца Камерона Норија са 6:4, 2:6, 6:4.