Početna > Novi Sad

Aktuelno Košarka Novi Sad

Korak bliže cilju: Košarkaši Vojvodine preko Sutjeske do polufinala ABA 2 lige!

Košarkaši Vojvodine pobedili su Sutjesku u Novom Sadu u okviru revanš meča četvrtfinala ABA 2 lige, rezultatom 81:70.
Vojvodina je u ovaj meč ušla sa pet poena prednosti, koje su stekli u prvom duelu odigranom u Nikšiću.

Na startu meča u Maloj sali Spensa, obe ekipe su se mučile da pronađu ritam u napadu. Domaćini su prvi u tome uspeli i došli na učinak od 20 poena, naspram 11 poena Sutjeske.

Džered Kaningem i Petar Rakičević briljirali su za Vojvodinu u prvom poluvremenu. U drugoj četvrtini ovaj Vošin dvojac bio je nemilosrdan kako sa poludistance, tako i iz reketa. Novosađani su ubrzo došli i do 21 poen prednosti i od tog trenutka nisu spuštali nogu sa gasa. Prvih 20 minuta završeno je sa rezultatom 48:23 u korist Novosađana.

Drugo poluvreme počelo je serijom gostiju iz Nikšića od 6:0. Novosađani su ponovo imali nešto lošiji ofanzivni start. Ekipa Miloša Isakov-Kovačevića postigla je svega 2 poena u prvih šest i po minuta treće deonice. Na njohovu sreću Sutjeska je promašila neke otvorene šuteve, te je na semaforu bila dvocifrena razlika i pred ulazak u četvrtu deonicu.

Nije ni u poslednjem kvartalu Vojvodina ponovila igru iz prvog poluvremena, ali su šampioni Košarkaške lige Srbije bili dovoljno čvrsti u odbrani da odbiju nalete Crnogoraca. Na kraju je Vojvodina slavila u oba susreta protiv Sutjeske i na ubedljiv način se domogla polufinala Aba lige.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Kaningem sa 20 i Uroš Banjac sa 12 poena. Sa druge strane Sutjesku su predvodili Radosav Spasojević i Stefan Mitrović sa 13 odnosno 12 poena.

Vojvodina će u polufinalu ABA 2 lige odmeriti snage sa ekipom Podgorice.