Актуелно Кошарка Нови Сад

Корак ближе циљу: Кошаркаши Војводине преко Сутјеске до полуфинала АБА 2 лиге!

Кошаркаши Војводине победили су Сутјеску у Новом Саду у оквиру реванш меча четвртфинала АБА 2 лиге, резултатом 81:70.
Војводина је у овај меч ушла са пет поена предности, које су стекли у првом дуелу одиграном у Никшићу.

На старту меча у Малој сали Спенса, обе екипе су се мучиле да пронађу ритам у нападу. Домаћини су први у томе успели и дошли на учинак од 20 поена, наспрам 11 поена Сутјеске.

Џеред Канингем и Петар Ракичевић бриљирали су за Војводину у првом полувремену. У другој четвртини овај Вошин двојац био је немилосрдан како са полудистанце, тако и из рекета. Новосађани су убрзо дошли и до 21 поен предности и од тог тренутка нису спуштали ногу са гаса. Првих 20 минута завршено је са резултатом 48:23 у корист Новосађана.

Друго полувреме почело је серијом гостију из Никшића од 6:0. Новосађани су поново имали нешто лошији офанзивни старт. Екипа Милоша Исаков-Ковачевића постигла је свега 2 поена у првих шест и по минута треће деонице. На њохову срећу Сутјеска је промашила неке отворене шутеве, те је на семафору била двоцифрена разлика и пред улазак у четврту деоницу.

Није ни у последњем кварталу Војводина поновила игру из првог полувремена, али су шампиони Кошаркашке лиге Србије били довољно чврсти у одбрани да одбију налете Црногораца. На крају је Војводина славила у оба сусрета против Сутјеске и на убедљив начин се домогла полуфинала Аба лиге.

Најефикаснији у редовима домаћина били су Канингем са 20 и Урош Бањац са 12 поена. Са друге стране Сутјеску су предводили Радосав Спасојевић и Стефан Митровић са 13 односно 12 поена.

Војводина ће у полуфиналу АБА 2 лиге одмерити снаге са екипом Подгорице.