Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Konte: Nismo kandidati za titulu

Menadžer Totenhema Antonio Konte bio je razočaran posle poraza od Mančester junajteda (2:0).

Njegov tim je za 90 minuta uputio svega dva udarca u okvir gola, malo da bi se ostvario bolji rezultat.

Italijan je posle meča priznao da njegov tim još nije spreman da se bori za titulu.

Ovo je bio samo još jedan susret sa ekipama iz „top 6“ u kojima Totenhem nije prikazao očekivanu igru.

„Prošlo je svega 10 ili 11 meseci, ne možete da sa devetog mesta odmah postanete kandidati za titulu, posebno kada sezonu završite sa 20 bodova manje od čudovišta u Engleskoj“, rekao je Konte.

I pored poraza, Totenhem je ostao na trećem mestu sa 23 boda.

„Ovo svakako nije bio dobar meč za nas, ali moram da budem iskren, posebno prema igračima, jer ovo nam nije bilo prvi put da igramo ovako. Uprkos tome što na tabeli dobro stojimo, svaki put kada smo igrali utakmicu visokog nivoa, mučili smo se. Tako je bilo sa Čelsijem kada smo izjednačili posle 92. minuta, tada je Čelsi dominirao, od Arsenala smo izgubili, i sada smo opet poraženi, od Junajteda. Kada je težak meč, mučimo se. Moramo da se trudimo da napredujemo. Možemo, samo moramo da nastavimo da radimo, a na nama u klubu je da analiziramo zašto nam se dešavaju ovakve stvari na utakmicama najvišeg zahteva“, zaključio je menadžer londonske ekipe.