Конте: Нисмо кандидати за титулу

Менаџер Тотенхема Антонио Конте био је разочаран после пораза од Манчестер јунајтеда (2:0).

Његов тим је за 90 минута упутио свега два ударца у оквир гола, мало да би се остварио бољи резултат.

Италијан је после меча признао да његов тим још није спреман да се бори за титулу.

Ово је био само још један сусрет са екипама из „топ 6“ у којима Тотенхем није приказао очекивану игру.

„Прошло је свега 10 или 11 месеци, не можете да са деветог места одмах постанете кандидати за титулу, посебно када сезону завршите са 20 бодова мање од чудовишта у Енглеској“, рекао је Конте.

И поред пораза, Тотенхем је остао на трећем месту са 23 бода.

„Ово свакако није био добар меч за нас, али морам да будем искрен, посебно према играчима, јер ово нам није било први пут да играмо овако. Упркос томе што на табели добро стојимо, сваки пут када смо играли утакмицу високог нивоа, мучили смо се. Тако је било са Челсијем када смо изједначили после 92. минута, тада је Челси доминирао, од Арсенала смо изгубили, и сада смо опет поражени, од Јунајтеда. Када је тежак меч, мучимо се. Морамо да се трудимо да напредујемо. Можемо, само морамо да наставимо да радимо, а на нама у клубу је да анализирамо зашто нам се дешавају овакве ствари на утакмицама највишег захтева“, закључио је менаџер лондонске екипе.