Konačno pravi Partizan, crno-beli razbili Virtus za prvi trijumf u Evroligi

Košarkaši Partizana savladali su u „Štark areni“ ekipu Virtusa 90:62 u meču četvrtog kola Evrolige.

Crno-beli odigrali savršeno prvo poluvreme, u nastavku održavali stečenu prednost. Naneli najefikasniji u ekipi Željka Obradovića, koja je zabeležila prvi trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

Konačno je Partizan upisao prvu pobedu ove sezone u Evroligi, a u dobro popunjenoj „Štark areni“ savladan je italijanski Virtus 90:62.

Kao da su crno-beli protiv ekipe iz Bolonje želeli da naplate prošušteno protiv Baskonije i Olimpije u prethodna dva kola, pa je tim Serđa Skariola morao da plati „na ćupriji“.

Od samog starta su crno-beli stavili do znanja protivniku da u Beogradu nema čemu da se nada, pa je već prvu deonicu domaći tim dobio sa 27:11.

Uspeo je Virtus da pronađe neki ritam u drugoj deonici, ali je Partizan još jednom dodao gas i na krilima nepogrešivih Nanelija i Madara došao do 18 poena prednosti – 51:32.

Prednost crno-beli rasla je iz minuta u minut. Posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu Partizan je prvi put stekao +20, a posle dva minuta igre u poslednjoj deonici bilo je i +30.

Gosti nisu čak uspeli da iskoriste i prazne minute domaćih, koji gotovo četiri minuta nisu postigli poene u poslednjoj deonici.

Partizan je na kraju ostvario više nego ubedljiv trijumf, koji će Obradoviću i ekipi mnogo značiti u nastavku takmičenja.

Za razliku od utakmice sa Olimpijom, čak 11 igrača koristio je najtrofejniji evropski trener i svi su se upisali u listu strelaca, osim Uroša Trifunovića.

Naneli je meč završio sa 20 poena, 4 skoka i 4 asistencije, Anđušić i Lesor dodali su po 14. Madar 11, a Panter 10 poena.

U ekipi Virtusa najbolji je bio Ismael Bako sa 11 poena.

U narednom kolu, Partizan za sedam dana ponovo igra pred svojim navijačima, a u Arenu stiže litvanski Žalgiris.