Iako, većina nas zaboravlja na toaletnu četku i nikada je ne menja, stručnjaci kažu da bi trebalo da je menjamo češće nego što mislimo jer je ona prenosilac bolesti.
Pokušajte da se setite kada ste poslednji put promenili četku za toalet.
Većina nas se verovatno ni ne seća, ali stručnjaci kažu da bi trebalo da ga menjate najmanje svakih devet meseci da biste sprečili širenje klica. Zato kada sledeći put budete čistili toalet, razmislite o bakterijama koje vrebaju oko vas.
Ne shvatamo koliko često moramo da menjamo stvari u svom domu sa higijenske tačke gledišta. Ako stvari izgledaju čisto, jednostavno ih ostavljamo. Međutim, postoji realna opasnost ako ne zamenite neke od stvari, kao što je četka za toalet, jer bakterije koje se zadržavaju mogu da izazovu širok spektar zdravstvenih problema.
Prljava četka ne samo da neće dobro očistiti vaš toalet, već vam može preneti razne bolesti.
Ako neko u vašem domaćinstvu ima gastrointestinalnu bolest, četka postaje „zarazni materijal“ i treba je baciti u smeće.
Imajte na umu da četka za toalet ne samo da sadrži bakterije iz toaletne vode, već može da zarobi izmet ili toalet papir, što je nehigijensko i nezdravo. Smernice preporučuju bacanje plastičnih četaka koje su promenile boju, imaju savijena vlakna ili imaju miris nakon čišćenja.
Pored toga, trebalo bi da dezinfikujete glavu četke nakon svake upotrebe ili najmanje jednom nedeljno.
Četke treba redovno prati i dezinfikovati, a na svakih par meseci treba kupiti novu jer na dnu svakog držača četke za toalet je voda puna bakterija neprijatnog mirisa.
Pet načina da uspešno kombinujete različite stilove u dekoraciji svog doma
Preuzmite android aplikaciju.