Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Колико често можете да пеглате косу, а да је не оштетите?

Као и код већине ствари, количина топлоте коју ваша коса може да поднесе без оштећења зависи од типа косе, стања у ком се налазе ваши праменови, као и начин неге ваше фризуре.
Фото: Pexels/Ron Lach

Постоје дани када желите да вам коса буде глатка и сјајна, а један од најбржих начина да то постигнете је фенирање односно пеглање косе.

Једини проблем јесте коришћење пегле или других „врућих“ апарата који могу да узрокују штету, поготово ако их неадекватно користите.

Процес детаљног пеглања косе је напоран. Прво треба нанести средство за заштиту власи од топлоте, а затим треба подесити пеглу за косу на адекватну температуру, која се разликује од типа косе.

Можете опеглати косу а да је не оштетите, а о детаљним корацима како то да постигнете, фризерка из Америке је објаснила да прво – већина људи не пере косу правилно. Треба шампонирати само теме, али не и власи.

Генерално, равнији, финији праменови су склонији оштећењу, па ако ваша коса спада у ту категорију, смањите учесталост пеглања и држите ниску температуру.

Валовите и коврчаве текстуре захтевају нешто вишу температуру, као би пеглање било делотворно, али свеједно је важно да водите рачуна колико често пеглате косу.

Будући да је коврџавој коси потребна влага, најбоље је да је пеглате у мањој мери како не бисте оштетили влагу у власима.

Производи као што су хидратантни шампони и регенератори и остала средства за заштиту од топлоте корисни су приликом неговања, како би коса била што мање оштећена приликом пеглања.

Da li je umivanje ujutru zapravo štetno? Evo šta stručnjaci misle

Преузмите андроид апликацију.