Početna > Život i stil
Život i stil

Koliko često bi trebalo da brišete prašinu u kući?

Ukoliko imate u porodici nekog ko pati od alergija, brisanje prašine biće nužan i redovan posao.
Foto: Pexels/ Karolina Grabowska

Prašina se zapravo sastoji od čestica kao što su ćelije ljudske kože, vlakna tkanine, perut kućnih ljubimaca, grinja, kao i prljavštine iz raznih pukotina.

Brisanje prašine je neophodan posao iz nekoliko razloga, ali znate li koliko često zapravo prašina treba da se briše?
Foto: Pexels/cottonbro

Prašina na površinama može učiniti da nam nameštaj izgleda prljavo, ali može i uzrokovati grebanje i oštećenje, recimo drvenog nameštaja ili aparata u domaćinstvu.

Prašina takođe predstavlja alergen i stvara probleme s disanjem za mnoge grupe ljudi. Brisanje prašine kao redovan posao može da zaštiti članove porodice i površine naših domova.

Ako niko u vašem domaćinstvu ne pati od alergija, nećete morati da brinete o tome kako prašina utiče na zdravlje, ali i dalje ćete morati bar jednom nedeljno brisati prašinu sa električnih uređaja i nameštaja kako biste sprečili nakupljanje koje može da izgrebe, oštetiti i začepi površine u vašem domu.

Brisanje prašine treba prilagoditi svim okolnostima i možda će ovaj posao zahtevati vašu pažnju samo jedanom mesečno.

Ako imate osobu koja ima ozbiljnijih problema sa alergijama u svom domu, možda ćete morati da brišete mesta koja privlače prašinu poput elektronike i nameštaja skoro svaki dan.

Tri – četiri puta mesečno očistite okvire vrata, plafone i ostalo kako biste sprečili nakupljanja koja mogu da izazivaju alergijske reakcije.

Budite sigurni da koristite sredstava i pribor za brisanje prašine koji neće samo širiti prašinu unaokolo.


Obrišite prašinu metodom koja se koristi u muzejima

 

Preuzmite android aplikaciju.