Škola nije bila za njih, ali protesti jesu – kako propali učenici postaju lideri opozicije.
Prošlog vikenda, emisija „Utisak nedelje“ na tajkunskoj televiziji Nova S ponovo je ogolila pravu prirodu takozvanih studentskih protesta.
Ova opoziciona rušilačka okupljanja sve više se razotkrivaju kao jasan politički projekat usmeren protiv Srbije i predsednika Aleksandra Vučića.
Među gostima pomenute emisije posebnu pažnju privukao je Luka Vuksanović, student čak dva fakulteta!
Ponavljač Luka na prvoj liniji „pobune“
Luka Vuksanović, kako su preneli mediji, istovremeno je student Matematičkog i Filološkog fakulteta. Međutim, ono što nije rečeno jeste činjenica da je Vuksanović bio ponavljač u srednjoj školi!
Prema dostupnim informacijama, pao je maturu u Trećoj beogradskoj gimnaziji, što ga nije sprečilo da se kasnije upiše na više fakulteta. Do sada je, kako se tvrdi, već promenio tri fakulteta.
Uprkos nedostatku akademskog uspeha, Vuksanović se sada pojavljuje kao jedan od „lidera“ studentskih protesta, što otvara pitanje – kako neko ko nije uspeo da završi osnovne obrazovne obaveze postaje glasnogovornik studenata? Još važnije, ko stoji iza takvih „vođa“ i čije interese oni zaista zastupaju?
Spontani protesti ili dobro organizovani pokušaji političkog udara?
Mnogi se pitaju kako se „spontani studentski protest“ organizuje na tako visokom nivou. Svedoci smo gotovih parola, medijske podrške i prisustva pojedinih nevladinih organizacija, i prvaka (i drugaka) NATO opozcijie. Oni koji duže prate slične procese znaju da ovakve „spontane pobune“ obično imaju dublju pozadinu, a kada je reč o našoj opozicionoj sceni iza iste uglavnom stoji tajkun Đilas i njegovi zapadni mentori! Dok su im za uličnu izvedbu potrebni akteri poput Vuksanovića – glasni kada je reč o divljanju, ali tihi kada se priča o znanju i akademskim rezultatima.
Jasno je da ciljevi „studentskih protesta“ nemaju mnogo veze sa stvarnim potrebama ni građana ni studenata, a još manje sa tragičnim događajima u Novom Sadu. Prava meta je politička stabilnost Srbije i predsednik Aleksandar Vučić.
Zašto uspešnih studenata nema među vođama protesta?
Priča o Luki Vuksanoviću simbolizuje širu pojavu. Čini se da su među „vođama protesta“ oni koji nisu uspeli u svom obrazovanju, ali su zato postali „eksperti“ za političke zahteve.
Zašto među vođama nema najboljih studenata, dobitnika nagrada, onih koji ostvaruju rezultate? Umesto njih, na čelu protesta su oni koji su pokušali sve, a ništa nisu uspeli.
Šta je pozadina protesta?
Kako vreme prolazi, pozadina protesta sve više izlazi na videlo: Ovi protesti nisu studentski, jer u njima nema studentskih zahteva, već apsolutno politički, dobro plaćeni, kako bi se ostvarila želja opozicije da bez izbora dođu na vlast, što potvrđuje i činjenica, da kada im se čak i takvi zahtevi – koje su tražili ovi „uspešni“ studenti ispune, oni ne žele da prihvate ni ispunjenje sopstvenih zahteva?!
Podrška tajkunskih medija
Koordinisani rad tajkunskih, antisrpskih medija i Đilasovih „studentskih lidera“ jasno se vidi na snimcima sa protesta svakoga dana. Povezanost novinara tajkunskih N1 i Nove S sa opozicionim akterima je nepobitna. Snimci i svedočenja pokazuju da „studentski protesti“ nisu spontan izraz nezadovoljstva, već pažljivo osmišljena akcija za rušenje Srbije, što dokazuje i slučaj Branisalva Đorđevića, koji je viđen kako sa novinarkom N1 dogovara naredne poteze protesta, otkrivajući vezu između Đilasovih „studenata“ i tajkunskih medija.
Luka Vuksanović i njemu slični ne mogu biti uzor mladima, a kamo li vođe studentskih pokreta. Oni koji ne mogu da polože maturu ne bi trebalo da predvode studentske proteste. Jasno je da iza „studentskih“ protesta ne stoje ni patriotski, a ni akademski ciljevi, već politički interesi stranih centara moći i njihovih domaćih eksponenata.
Ovaj put, sve je providnije nego ikada pre.
Brnabić: Svi zahtevi studenata ispunjeni, odgovornost sada na drugoj strani
Preuzmite android aplikaciju.