Klipersi savladali Detroit u dramatičnoj završnici

Košarkaši LA Klipersa nadigrali su Detroit sa 142:131 na gostovanju u produžetku koji su izborili posle nekoliko rezultatskih preokreta.

Majami je na svom terenu nadigrao Minesotu sa 113:110 odličnom timskom igrom, a odličan doprinos je dao i srpski centar Nikola Jović koji je bio u startnoj postavi.

Detroit je dobro ušao u meč sa LA Klipersima i dobio poveo u prvoj četvrtini ali je potom usledilo nekoliko rezultatskih odrta, da bi u završnicu meča ušli sa čak 12 poena prednosti, pa se učinilo da će odneti pobedu.

Ipak gosti, koje je predvodio Pol Džordž, uspevaju da serijom pogodaka za 128:128 izbore produžetak, a onda potpuno preuzimaju inicijativu i ubedljivo sa 14:3 za dvocifrenu prednost osvajaju pobedu.

Pol Džordž je bio najefikasniji igrač utakmice sa dvostrukim dvocifrenim učinkom sa 32 postignuta poena uz 4 skoka i 11 asistencija, ali je imao sjajnu podršku tima u kome su još šestoriva igrača imala dvocifren šuterski učinak.

Luk Kenard je ubacio 18, a Moris, Pauel i Džon Vol su dodali po 16 poena za pobedu svog tima.

U poraženom timu Detroita najefikasniji je bio hrvatski internacionacionalac Bojan Bogdanović sa 23 poena i po 3 skoka i asistencije, Odlično su ga pratili Sjuart 21 sa i Hejs sa 18 poena ali je to bilo nedovoljno da izbegnu poraz.

Meč Majamija i Minesote srpski imternacionalac Nikola Jović je počeo u startnoj postavi domaćeg tima i potom kroz skoro 19 minuta igre dao značajan doprinos pobedi svog tima postigavši 9 poena uz tri skoka.

Majami je uspeo od početka timskom igrom preuzme inicijativu i održava prednost do samog kraja i konačne pobede uprkos sjajnoj igri i efikasnosti Entoni Edvardsa i Naza Rida u gostujućem timu.

Edvard je meč završio kao najefikasniji igrač sa 29 postignutih poena a sledio ga je Rid sa 21, ali je sve to anulirao tim Majamija u kome čak 9 igrača imalo dvocifren učinak a za takav rezultat je još trojici nedostajao po jedan koš.

Lice grada: Aleksej Pokuševski – NBA košarkaš (VIDEO)