Клиперси савладали Детроит у драматичној завршници

Кошаркаши ЛА Клиперса надиграли су Детроит са 142:131 на гостовању у продужетку који су изборили после неколико резултатских преокрета.

Мајами је на свом терену надиграо Минесоту са 113:110 одличном тимском игром, а одличан допринос је дао и српски центар Никола Јовић који је био у стартној постави.

Детроит је добро ушао у меч са ЛА Клиперсима и добио повео у првој четвртини али је потом уследило неколико резултатских одрта, да би у завршницу меча ушли са чак 12 поена предности, па се учинило да ће однети победу.

Ипак гости, које је предводио Пол Џорџ, успевају да серијом погодака за 128:128 изборе продужетак, а онда потпуно преузимају иницијативу и убедљиво са 14:3 за двоцифрену предност освајају победу.

Пол Џорџ је био најефикаснији играч утакмице са двоструким двоцифреним учинком са 32 постигнута поена уз 4 скока и 11 асистенција, али је имао сјајну подршку тима у коме су још шесторива играча имала двоцифрен шутерски учинак.

Лук Кенард је убацио 18, а Морис, Пауел и Џон Вол су додали по 16 поена за победу свог тима.

У пораженом тиму Детроита најефикаснији је био хрватски интернационационалац Бојан Богдановић са 23 поена и по 3 скока и асистенције, Одлично су га пратили Сјуарт 21 са и Хејс са 18 поена али је то било недовољно да избегну пораз.

Меч Мајамија и Минесоте српски имтернационалац Никола Јовић је почео у стартној постави домаћег тима и потом кроз скоро 19 минута игре дао значајан допринос победи свог тима постигавши 9 поена уз три скока.

Мајами је успео од почетка тимском игром преузме иницијативу и одржава предност до самог краја и коначне победе упркос сјајној игри и ефикасности Ентони Едвардса и Наза Рида у гостујућем тиму.

Едвард је меч завршио као најефикаснији играч са 29 постигнутих поена а следио га је Рид са 21, али је све то анулирао тим Мајамија у коме чак 9 играча имало двоцифрен учинак а за такав резултат је још тројици недостајао по један кош.

Лице града: Алексеј Покушевски – NBA кошаркаш (ВИДЕО)