Келн бољи од Словацког, Партизану бод против Чеха довољан за европско пролеће

Фудбалери Келна савладали су Словацко као гости 1:0, у настављеној утакмици петог кола Групе Д Лиге конференције. Партизану ће бод против чешке екипе у последњем колу бити довољан да презими у Европи.

Келн је био бољи ривал у Чешкој, али је до победе и три бода дошао са беле тачке у финишу меча.

Стрелац за немачку екипу био је Дуда са 11 метара у 81. минуту утакмице у Ухерском Храдишту. Могао је Келн и раније до гола, али је пенал који је извео Кајнц у 51. минуту одбранио голман домаћег тима Нгујен.

Дуел у Чешкој требало је да се одигра у четвртак увече, али је прво био одложен, а онда и прекинут после пет минута игре, због густе магле.

„Јарчеви“ су дошли до седмог бода у такмичењу и пред последње коло заузимају треће место на табели са 7 бодова, једним мање од Нице и Партизана. Екипа Словацког остала је на последњем месту са 4 бода.

У последњем колу Партизан на свом терену дочекује екипу Словацког и један бод је довољан екипи Гордана Петрића да настави такмичење у Лиги конференције и на пролеће.

У другој утакмици 6. кола, Келн на свом терену дочекује екипу Нице и од исхода тог дуела зависиће распоред екипа на крају групне фазе такмичења, односно ко ће заузети прва два места у групи.

Ten Hag: Ronaldo nije odustajao i gol je došao kao nagrada