Катастрофални Алисон и Тоти умало елиминисали Ливерпул

Фудбалери Ливерпула и Вулверхемптона мораће да одиграју још један меч како би одредили ко ће даље у ФА купу.

Овога пута ће тим из Бирмингема бити домаћин, након што су две стране ремизирале на „Енфилду“ резултатом 2:2.

Тренер Ливерпула Јирген Клоп није желео да ризикује са резервама и омладинцима на овом мечу, вероватно јер је у подсвести имао податак да су Вулвси у два наврата избацивали „редсе“ из овог такмичења у последње време.

Са друге стране Лопетеги је извео „прошаран“ састави и опет успео да намучи противника и избори реванш пред својим навијачима.

Све би то можда домаћини могли да избегну да није било, на овом мечу катастрофалног, Алисона. Бразилски голман је у 26. минуту ничим изазван поклонио лопту Гедешу, а овај је само спровео у небрањену мрежу. Сигурно да је у тим тренуцима навијачима Ливерпула кроз главу проашао Лорис Каријус и финале Лиге шампиона 2018. године.

Није ни Ливерпул седео скрштених руку па је тако Нуњес изједначио тик пред одлазак на паузу, након прелепе асистенције Арнолда. Почетак другог полувремена је донео преокрет, а стрелац је био Мохамед Салах који је са тим поготком престигао Кенија Далглиша на вечној листи стрелаца тима из Мерсисајда.

Лопетеги је одлучио да уведе искусније играче и управо су они комбиновали код другог гола. Куња и Хи Чан су уз много среће успели да угурају лопту преко линије, али је нешто касније мање среће имао Тоти који је постигао гол, али је исти поништен због офсајда.

Подсетимо, раније су пласман у шеснаестину финала обезбедили Саутемптон, Тотенхем, Лестер, Фулам и Вест Хем, док је Шефил Венздеј направио највеће изненађење избацивањем Њукасла.

Ten Hag dovodi Veghorsta u Mančester junajted?