Katastrofa Partizana u Litvaniji (VIDEO)

Košarkaši beogradskog Partizana poraženi su u utorak u Litvaniji u meču 14. kola grupne faze Evrokupa – bolji od tima koji vodi Željko Obradović bio je domaći Lijetkabelis, koji je slavio rezultatom 93:78.
Partizana

„Parni valjak“ tako nije uspeo da nastavi sa dobrim partijama posle pobede u „večitom derbiju“ protiv Crvene zvezde u nedelju – Obradović je kombinovao minutažu, ali ovako ubedljiv poraz nije bio očekivan.

Bio je ovo treći neuspeh u poslednja četiri meča u Evrokupu za Beograđane – sada su na skoru 9-5 i zauzijamu drugo mesto tabele A grupe.

Lijetkabelis nastavlja dobru formu – ovo im je bio četvrti trijumf u pet mečeva i sada su na 7-6. Ostaje da se vidi kako će tabela izgledati ukoliko se izbrišu rezultati ruskih timova – u tom slučaju Partizan bi bio na 9-4, a Lijetkabelis na 7-4 jer se ne bi računali dueli u kojima je igrala Lokomotiva Kubanj.

Lijetkabelis je vodio od starta, ali je Partizan uspeo da se vrati do egala odličnom igrom Kevina Pantera na kraju prve četvrtine.

Međutim, u drugoj deonici Partizan je igrao katastrofalno, nije postigao poen u prvih sedam minuta, domaćin je napravio seriju 20:0 i meč je praktično tada bio rešen. Na startu treće četvrtine Partizan je uspeo da dođe do -13, ali to je bilo sve, usledile su nove serije tima Nenada Čanka i duel je praktično bio gotov.

Naredni meč Partizan igra u nedelju od 19 časova u Podgorici protiv Budućnosti u okviru 22. kola ABA lige. Crno beli iduće srede u Evrokupu dočekuju francuski Levaloa.