Katai doneo pobedu Zvezdi u 93. minutu protiv Radnika

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Surdulici ekipu Radnika 2:1 (1:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.

Golove za „crveno-bele“ postigao je Aleksandar Katai u 35. i 93. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Miloš Spasić u 48. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli Superlige Srbije sa 53 boda, dok je Radnik poslednji sa osam. „Crveno-beli“ će u 20. kolu, koje je na programu četvrtog februara naredne godine, dočekati Vojvodinu, dok će Radnik igrati sa Kolubarom u Lazarevcu.

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu propustila veliki broj prilika preko Kangve i Katarija. Domaći fudbaleri su takođe u prvom delu meča imali nekoliko šansi. Šampion Srbije i aktuelni lider na tabeli SLS stigao je do vođstva u 35. minutu preko Kataija.

Radnik je izjednačio u 48. minutu preko Spasića. Surduličani su najveću šansu u drugom poluvremenu imali u 78. minutu preko Borka Duronjića, koji je šutirao pored gola. Šampion Srbije je do pobede stigao u 93. minutu. Katai je pogodio mrežu domaćeg tima iz slobodnog udarca i doneo je veliku radost svom timu.

TSC – Radnički Niš 2:0 (Đakovac 1, Cvetković 67),

Vojvodina – Radnički Kragujevac 2:1 (Ponjević 48. autogol, Simić 55 – Vidović 78).