Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин присуствовао је на Тргу слободе манифестацији организованој у оквиру кампање „Да ли ме видиш? – Безбедно на два точка”, коју Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије реализује у сарадњи са Градом Новим Садом.

Циљ кампање је унапређење безбедности бициклиста и развијање безбедних навика код деце и младих у саобраћају.
Обраћајући се присутнима, Мићин је истакао да Нови Сад данас има око 50.000 активних бициклиста, што, како је навео, показује колико су бициклизам и одрживи видови превоза постали важан део живота града.
– Нови Сад је град бициклизма и бициклиста. Имамо више од 150 километара бициклистичких стаза, од чега је више од 50 километара изграђено у последњих 14 година – рекао је Мићин.
Он је подсетио и на наставак реализације пројекта бициклистичке стазе Нови Сад – Руменка – Ирмово – Кисач – Ченеј, која ће бити дуга више од 20 километара и представљати важну везу са европском бициклистичком мрежом.
Градоначелник је нагласио и да је Нови Сад био први град у Србији који је увео субвенције за куповину бицикала.
– Од 2021. године до данас подржана је набавка близу 8.000 нових бицикала, за шта је из градског буџета издвојено више од 87 милиона динара. Чистији ваздух, здравији живот и безбедност учесника у саобраћају, посебно деце, представљају наше приоритете – поручио је Мићин.
Он је додао да је, поред изградње инфраструктуре, важно континуирано улагати у образовање, превенцију и развој саобраћајне културе.
Манифестацији су присуствовали и члан Градског већа за саобраћај и путеве Александар Булајић, као и вршилац дужности директора Агенције за безбедност саобраћаја Бранко Стаматовић.
У оквиру програма организовани су анимација за децу, плесни наступи и полигони спретности намењени ученицима основних школа.
Дечији фестивал “Театар деци на дар”, у суботу 23. маја у Културној станици Барка
Преузмите андроид апликацију.




