Научно-технолошки парк у Новом Саду током последњих неколико година, постао је центар иновација и стартап компанија окупљајући преко 30 фирми које развијају решења за будућност.
Баш као један еко-систем, Научно-технолошки парк представља место где се стручњаци из различитих области окупљају како би заједно радили на иновацијама, помажући младим компанијама да расту и решавају велике глобалне изазове.
Компанија „Атар“ користи вештачку интелигенцију у пољопривреди како би смањили прекомерну употребу хербицида.
„Изабрали смо највећи проблем у пољопривреди, а то је прекомерна употреба хербицида. Кроз пет година тестирања и развоја, развили смо уређај који смањује употребу хербицида у пољопривредној производњи за 80 одсто“, изјавио је Филип Ињац, суоснивач стартап фирме „Атар“.
Њихова иновација смањује употребу хербицида за 80%, а са изласком на локално и европско тржиште, ускоро ће помоћи и у испуњавању нових регулатива које захтевају смањење употребе хербицида у Европској унији за 50 одсто, до 2030. године.
„Донете су регулативе у Европској унији које су покренуле развој нових иновативних решења које ће у будућности бити субвенционисане од стране државе. Употреба тих иновативнох решења, кроз време биће обавезна“, рекао је Филип Ињац за Градске инфо.
Како сазнајемо у Научно-технолошком парку, канцеларије свих стартап комапнија део су живог еко-система у којем више од 1.000 стручњака из 30 компанија сарађују и размењују знање. Кад год је потребна експертиза, решење је на једном од спратова овог центра.
Преузмите андроид апликацију.