Početna > Novi Sad

Aktuelno Novi Sad

Kako se u Novom Sadu obeležava Svetski dan šuma, Daunovog sindroma i poezije? (utorak, 21. mart)

Svetski dan šuma obeležava se 21. marta. Ovaj datum je ustanovljen još 1971. godine, kada se obeležavao kao Dan šuma, i to na inicijativu Evropske poljoprivredne konfederacije, kako bi se ukazalo na značaj drveća i istakle brojne koristi šumske vegetacije. I mi u Novom Sadu ovog utorka ćemo obeležiti ovaj dan na svoj način.
Foto: Gradske info

Pokret gorana Vojvodine organizuje radne akcije u Sremskim Karlovcima. Planirane su dve akcije – nega posađenih drvorednih sadnica pored Dunava, u saradnji sa JP „Vojvodinašume“, kao i uređenje Karlovačkog dunavca.

Akciji Pokreta gorana Vojvodine će se priključiti i JKP „Belilo“, učenici Karlovačke gimnazije, Karlovačke bogoslovije, učenici OŠ „23. oktobar“ kao i članovi Sportsko-ribolovačkog udruženja „Dunav“ iz Sremskih Karlovaca.

Akcija će trajati od 10 do 13 časova, a okupljanje je na parkingu kod Sportsko-ribolovačkog udruženja.

Temperatura će se danas kretati od 7 do 19 stepeni. Moguća je i kiša u toku dana.

Foto: Gradske info

Radnici Javnog komunalnog preduzeća „Novosadska toplana“ Novi Sad, od danas očitavaće stanja utroška toplotne energije na merilima toplote i na vodomerima za toplu potrošnu vodu za mesec mart tekuće godine.

Mole se potrošači, pogotovo stanari u individualnim stambenim objektima, da u tom periodu omoguće ovlašćenim licima pristup mernim instrumentima u podstanici.

Svetski dan poezije 21. mart biće obeležen u studentskom domu Živojin Ćulum javnim čitanjem poezije na temu ljubavi.
Foto: SCNS

Omiljene stihove po sopstvenom izboru recitovaće za svoje kolege studenti Akademije umetnosti u Novom Sadu i Filozofskog fakulteta.

Događaj počinje u 11 časova u amfiteatru Doma A.

Studentski dom „Živojin Ćulum“ nalazi se na adresi Bulevar Despota Stefana 5a.

Pojedine ulice će ostati bez struje. OVDE pogledajte koje.

I pored Svetskog dana šuma, poezije danas se obeležava i Svetski dan osoba sa Daun sindromom.

Udruženje za podršku osobama sa Daun sindromom Novi Sad Svetski dan osoba sa Daun sindromom obeležava danas od 18:00 do 20:00 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg.

Foto: Gradske info

U navedenom terminu izložićemo fotografije koje predstavljaju rekreaciju umetničkih dela, a na kojima su članovi Udruženja u ulozi modela. U saradnji sa studentima defektologije organizovaćemo prikaz radionica kako smo protekle godine učili i radili na temu umetnosti.

U Srpskom narodnom pozorištu možete pogledati predstavu „Jovanča na putu oko sveta“ od 19:30 časova.

Predstava u Pozorištu mladih „Na vukovom tragu“ od 11:00 časova. Na vukovom tragu je autorska adaptacija čuvenog romana “Zov divljine” Džeka Londona. To je pozorišna kompozicija za šest glumaca, jednog bubnjara, deset mikrofona, četiri psa i jednog jelena.

I kao i svakog utorka do sada svaki posetilac Arena Sinepleks bioskopa dobija veliki popust na kupovinu ulaznice. Cena karte za svaki 2D film iznosi 270, a za svaki 3D film 390 dinara, nezavisno od termina prikazivanja. Iskoristite ovaj srećan dan!

Uživajte!

Akcija „Oživimo parkove“ i dalje traje – šta je do sada učinjeno za novosadske „zelene oaze“?

Preuzmite android aplikaciju.