Кадети Србије у полифиналу Европског првенства

Кадетска репрезентација Србије направила је вансеријски успех пласиравши се у полуфиналне Европског првенства након победе над Данском од 2:1.

Меч је поготком отворио Јан Карло Симић, да би победоносни гол постигао најбољи стрелац српске селекције, Јован Милошевић.

Изабраници Радована Кривокапића су одлично отворили утакмицу постигавши погодак већ у трећем минуту.

Александар Станковић је сјајно центрирао из слободног ударца са десног бока, а фудбалер који наступа за млађе категорије Штутгарта, Симић, дивним трзајем главом сместио лопту у противничку мрежу.

На изједначујући гол чекало се до 48. минута. Хансборг је пробио по десном боку, а потом упути лопту ка петерцу, где се нашао Хејлунд и поравнао резултат.

Победоносни погодак био је дело невероватног Јована Милошевића. Играо се 64. минут када се српски нападач сјајно снашао у противничком шеснаестерцу, где је примио лопту грудима и погодио сам угао данског гола за 2:1.

Милошевић је до сада директно учествовао у пет погодака на турниру, с озбиром на то да је четири пута био стрелац уз једну убележену асистенцију.

Србију у полуфиналу очекује дуел против Холандије.