Јунајтед у финишу „дербија ружа“ сломио отпор Лидса

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су у гостима Лидс 2:0 у утакмици 23. кола енглеске Премијер лиге.

Манчестер јунајтед је славио у 113. „дербију ружа“, а утакмица је решена тек у последњих десет минута иако је прилика да се резултат промени било и раније.

Јунајтед је повео у 80. минуту голом Маркуса Рашфорда који је искористио добар центаршут Лука Шоа са левог бока и ударцем главом затресао мрежу.

Свега пет минута касније Гарначо је добио пас од Вегхорста, а потом без проблема претрчао свог чувара и савладао Мелија за 2:0.

Тријумф је могао бити и убедљивији пошто је Манчестер до краја постигао још два поготка, али су у обе ситуације стрелци били у недозвољеној позицији.

Јунајтед и Лидс играли су и пре четири дана на „Олд трафорду“ заостали меч осмог кола Премијер лиге, а резултат је био 2:2, мада је Лидс водио 2:0.

Манчестер јунајтед је тренутно други на табели са 46 бодова – пет мање од првопласираног Арсенала, али уз два меча мање. Лидс је на 17. позицији са 19 бодова, опасно близу зони испадања.

Манчестер јунајтед ће у наредном колу на свом терену дочекати Лестер, док ће Лидс гостовати Евертону.