Junajted se oprostio od Lige šampiona

Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija odigrali su 1:1 u unapred odigranom meču 37. kola Premijer lige. „Plavci“ bili bolji rival, a Ronaldo doneo bod „đavolima“ koji su praktično izgubili šanse da se domognu četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona.

„Plavci“ su bili bolji rival tokom većeg dela meča, ali je trenutak briljantnosti Nemanje matića i rutinska egzekucija Kristijana Ronalda donela bod „đavolima“.

U prvom poluvremenu na „Old Trafordu“ nije bilo golova, a za to je najzaslužniji golman domaćih David de Hea, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao posle udaraca Kantea i Haverca.

Gosti su ipak došli do prednosti u 60. minutu, kada je Markos Alonso pogotkom završio napad Džejmsa i Haverca.

Međutim, manje od dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:1 – u Nemanju Matića je ušao Ronaldinjov duh, srpski fudbaler sjajno asistirao Roanldu, koji u skladu sa svojim renomeom postiže pogodak i postavlja konačan rezultat.

Gosti su najbolju priliku za novi pogdak propustili u 80. minutu, kada je Maunt petom asistirao Džejmsu, a svojoj svojom slabijom levom nogom pogodio stativu Junajtedovog gola.

Čelsi je ostao na trećem mestu na tabeli sa 66 bodova, dok je Junajted šesti sa 55. Ispred su Arsenal sa 60 i Totenhem sa 58, a obe ekipe imaju dve utakmice manje u odnosu na „đavole“.