Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Jović ostaje u Milanu

Tri gola za 429 minuta preokrenula status srpskog napadača u slavnom klubuSamo 429 minuta bio je dovoljno Luki Joviću da od otpisanog postane jedan od glavnih aduta Milana: od dolaska na „Đuzepe Meacu” na pozajmicu iz Fjorentine poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka golgeterski je apstinirao sve do decembra, a onda je ovog meseca postigao tri gola i upisao asistenciju!
jović

Kudikamo najvažniji bio je onaj za remi 2:2 protiv Salernitane postignut u 90. minutu koji je sačuvao posao treneru Stefanu Pioliju. Pre toga dao je gol za vođstvo u pobedi nad Frozinoneom (3:1), a pogodio je i u porazu od Atalante (2:3).

Ne treba zaboraviti da je pre buđenja naišao na salve kritika, u kojima je prednjačio najtiražniji sportski dnevnik „Gazeta delo sport”, koji je smatrao da „Jović nije dostojan dresa Milana i da se klub sprema da ga vrati u januaru”.

Naravno, sad se priča promenila, pa od toga nema ništa.

Tri gola i asistencija na četiri utakmice – prosek datog gola u tom periodu je na 143 minuta – svakako su sjajan učinak za bilo kod golgetera, a zaista je šteta što ga i ranije nije krenulo, a nije da nije imao prilike, bilo je šansi, promašaja, „malih” ofsajda i stativa.

Na izvestan način, Jović ima i dodatnu sreću, jer se u klub vratio neko koga izuzetno ceni, Zlatan Ibrahimović, ovoga puta u ulozi specijalnog savetnika koji će imati glavnu reč u odlučivanju u vezi statusa i igrača i trenera.

Ostaje da se vidi da li će posle buđenja Jovića milanski klub obustaviti akciju dovođenja špica u zimskom prelaznom roku, odnosno da li će napadač Štutgarta, Gvinejac Seru Žirasi (27), strelac 17 golova u 14 kola Bundes lige, stići na „Đuzepe Meacu” za 17 miliona evra, kako je najavio sportski direktor roso-nera Žofri Monkada, ili im on sad nije neophodan.