Joveljića navijači Galaksija proglasili za igrača godine (VIDEO)

Navijačka grupa koja podržava Los Anđeles Galakse proglasila je Dejana Joveljića za najboljeg igrača kluba u proteklih 365 dana i uručili mu trofejni pehar na posledljoj utakmici sa timom Solt Lejka.

Utakmica Galaksija i Solt Lejka u MLS ligi je završena sa 1:1, a Joveljić je u igri proveo samo četiri minuta, ali su mu navijači na kraju meča priredili slavlje i uručili pehaz za najboljeg igrača.

Srpski internacionalac Dejan Joveljić u tim Galaksija je stigao u avgustu prošle godine i većinu mečeva je počinjao sa klupe.

Uprkos relativno maloj minutaži u igri, uspeo je da postigne 17 golova za svoju ekipu i pomogne Galaksiju da dođe do plej ofa.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je u maju ispisao istriju američke MLS lige jer je za 33 minuta igre kao rezervista postigao dva gola i zabeležio dve asistencije za pobedu Galaksija protiv Ostina od 4:1 (0:0).

Iako Joveljić očigledno nije u izboru trenera Grega Vanija za standardni startni tim, on je osvojio simpatije navijača što će mu možda doneti i promenu dosadašnjeg statusa u tumu.