Jokićev dabl-dabl dovoljan za Hjuston, Derozan ponovo pogodio za pobedu (VIDEO)

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je seriju sjajnih igara predvodeći Denver i u pobedi nad Hjustonom sa 124:111 na gostovanju. Na putu do 18 pobede u sezoni Jokić je ostvario svoj četvrti uzastopni dvostruki dvocifren učinak.

Nikola Jokić je nastavio seriju odličnih igara i gostovanje u Hjustoni završio sa 24 postinuta poena i 11 skokova.

Odlično ga je pratio i Fakundo Kampaco takođe sa dabl-ddabl ulinkom od 22 poena uz 12 asistencija, a pridružio im se i Aron Gordon koji se posle pauze od tri meča vratio u igru uz 16 postignutih poena.

Na drugoj strani u poraženom timu Hjustona Džalen Grin je bio najefikasniji igrač meča sa 29 postignutih poena ali im je to bila slaba uteha u prazu.

Domaćini su odlično ušli u meč i na startu poveli sa dvocifrenom prednošću ali je Denver predvođen Jokićem već u drugoj četvrtini uspeo da načini rezultatski preokret a potom i održi prednost do konačne pobede.

Košarkaši Čikaga nastavili su pobedničku seriju i došli do sedmog trijumfa u nizu i na gostovanju u Vašingtonu iako su domaćini dobro ušli u meč i imali prednost tokom većeg dela utakmice.

Čikago je odličnom timskom igrom ipak uspeo da meč uvede u neizvesnu završnicu a Nikola Vučević je doneo timu izjednačenje na dva minuta pre kraja.

Domaćini su opet poveli trojkom Kajla Kuzme ua 119:117, pa se učinilo da će prekinuti pobedničku seriju čikaga ali je Demar Derozan uzvratio trojkom uz zvuk sirene za konačno slavlje gostiju.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Zek Lavin sa 35 poena, dok je u timu Vašinktona najefikasniji bio Kuzma sa 29poena i 12skokova.