Јокић трипл-даблом надиграо Јуту

Српски центар Никола Јокић наставио је серију одличних игара и у тандему са Џамалом Маријем предводио тим Денвера у победи над Јутом са 115:110 на свом терену. Јокић је постигао четврти троструки двоцифрен учинак у сезони и био најефикаснији играч меча.
јокић

Никола Јокић је мећ завршио са 31 постигнутим поеном уз 12 скокова и 14 асистенција чиме је остварио 80. трипл-дабл у дресу Денвера и одлично мотивисао тим за славље на домаћем терену.

Сјајну подршку је имао од Џамала Марија који је завршио меч са једним кошем мање уз 4 скока и 5 асистенција али је у финишу меча постигао одлучујући погодак за победу.

Одлично су их пратили Калдвел Поуп и Гордон убацивши по 15 поена.

У екипи Јуте најефикаснији Александер Вокер је постигао 27 поена, Бизли и Хортон Такер је додао 19, а Олиник 18 поена али нису успели да избегну пораз.

Денвер је добро ушао у мећ на свом паркету и добио прво полувреме али су гости у трећој четвртини успели да се врате у меч, чак у неколико наврата дођу и до минималне предности и уведу меч у неизвесну завршницу.

Ипак у самом финишу меча Денвер опет преузима иницијативу а Џамал Мари је за крај оверио победу домаћина.

Денвер је тренутно четврти на табели са 16 победа и 10 пораза, док је Јута девета са скором 15:14.

На свом терену синоћ је славила и екипа Кливленда над Оклахомом са 110:102 упркос одличној игри српског интернационалца Алексеја Покушевског који је оствариотрећи двоструки двоцифрен учинак у сезони.

На гостовањима победе су остварили тимови Бруклина над Индијаном са 136; 133 и ЛА Клиперси над Вашингтоном са 114:107.