Početna > Sport > Košarka
Košarka

Jokić srušio Indijanu, malo falilo za tripl-dabl

Košarkaši Denver Nagetsa dočekali su tim Indijane Pejsersa na svom terenu i slavili rezultatom 117:109, po četvrtinama 28:28, 32:29, 29:27, 28:25.

Prva četvrtina obilovala je prelepim potezima našeg košarkaša Nikole Jokića, koji je ovu deonicu završio sa šest poena, šest skokova i četiri asistencije.

Jokić je drugu četvrtinu nešto ranije morao da napusti zbog rana tri faula na skoro pet minuta do kraja poluvremena, a prvo poluvreme je završio sa učinkom od šest poena, osam skokova i sedam asistencija.

Uprkos tome, Nagetsi jesu uspeli da nađu raspoložene igrače, pa je tako odgovornost na sebe preuzeo fantastični Redži Džekson, a pored toga tim je krenuo da igra veoma dobru odbranu, pa je u jednom trenutku nastala velika prednost od devet poena.

Ipak, u završnici poluvremena nekoliko grešaka Mareja, Gordona, a na kraju i cele odbrane kada je Brus Braun pretrčao ceo teren za 2,9 sekundi i položio skoro otvoren šut za konačni rezultat poluvremena 60:57, odnosno svega tri poena prednosti za Nagetse.

Nikola Jokić je na kraju brojao do 25 poena, 12 skokova i devet asistencija i tako bio na samo asistenciju do tripl-dabl učinka, ali mnogo važnije uzeo je bitnu pobedu i doveo tim do vrha zapada po broju pobeda.

Jokić šokirao i Melouna: “Nisam mogao ni da zamislim” (VIDEO)