Јокић срушио Индијану, мало фалило за трипл-дабл

Кошаркаши Денвер Нагетса дочекали су тим Индијане Пејсерса на свом терену и славили резултатом 117:109, по четвртинама 28:28, 32:29, 29:27, 28:25.

Прва четвртина обиловала је прелепим потезима нашег кошаркаша Николе Јокића, који је ову деоницу завршио са шест поена, шест скокова и четири асистенције.

Јокић је другу четвртину нешто раније морао да напусти због рана три фаула на скоро пет минута до краја полувремена, а прво полувреме је завршио са учинком од шест поена, осам скокова и седам асистенција.

Упркос томе, Нагетси јесу успели да нађу расположене играче, па је тако одговорност на себе преузео фантастични Реџи Џексон, а поред тога тим је кренуо да игра веома добру одбрану, па је у једном тренутку настала велика предност од девет поена.

Ипак, у завршници полувремена неколико грешака Мареја, Гордона, а на крају и целе одбране када је Брус Браун претрчао цео терен за 2,9 секунди и положио скоро отворен шут за коначни резултат полувремена 60:57, односно свега три поена предности за Нагетсе.

Никола Јокић је на крају бројао до 25 поена, 12 скокова и девет асистенција и тако био на само асистенцију до трипл-дабл учинка, али много важније узео је битну победу и довео тим до врха запада по броју победа.

Jokić šokirao i Melouna: “Nisam mogao ni da zamislim” (VIDEO)