Jokić nemoćan u San Francisku, Voriorsi poveli protiv Denvera na startu plej-ofa

Košarkaši Denver nagetsa poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa Zapadne konferencije od Golden Stejta, rezultatom 123:107.

Voriorsi su poveli 1:0 u četvrtfinalnoj seriji nakon trijumfa koji nije mogao da spreči ni odlični Nikola Jokić.

Franšiza iz Kalifornije je na svom terenu pobedila i dobro započela doigravanje, uprkos još jednoj odličnoj partiji Jokića.

Srpski as je na terenu proveo nešto manje od 35 minuta i za to vreme postigao 25 poena (12/25 iz igre, 0/4 trojke), uz 10 skokova, šest asistencija, po tri ukradene i izgubljene lopte i jedne blokade.

Denver je dobro otvorio utakmicu i imao blagu prednost u prvih 15 minuta, ali je onda usledio preokret i to kada Nikole nije bilo u igri.

Golden Stejt je to iskoristio i u finišu druge četvrtine stigao do vođstva, odmah se odlepivši na dvocifrenu razliku.

„Ratnici“ su odbili jedan nalet „grumenja“ u trećem periodu i u poslednjih 12 minuta ušli sa 20 poena viška, pa je bilo jasno da će se Denver teško vratiti.

Pored Jokića, u gostujućem timu se istakao Vil Barton sa 24 poena, šest uhvaćenih lopti i pet uspešnih dodavanja, dok su jedini dvocifreni još bili Bizi Bouns Hajlend i Monte Moris sa po 10 poena.

U ekipi Stiva Kera najefikasniji je bio Džordan Pul koji je duel završio sa 30 poena, dok je Klej Tompson dodao 16.

Trenera „ratnika“ radovaće i povratak Stefena Karija posle skoro dva meseca zbog povrede skočnog zgloba, a najbolji šuter u istoriji ove igre u prvoj utakmici imao je 16 poena, koliko i Endru Vigins.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica dobio je 15 minuta i za to vreme postigao osam poena (3/6 iz igre, 0/2 za tri), imao tri skoka i po jednu asistenciju, ukradenu loptu i rampu.

Denver nije dobro započeo plej-of, ali sledeću priliku za popravni ima u noći između ponedeljka i utorka, kada je na programu drugi duel u „Čejs centru“ u San Francisku.

U drugoj utakmici Filadelfija je na Istoku povela 1:0 protiv Toronta, nakon ubedljive pobede rezultatom 131:111.