Јокић немоћан у Сан Франциску, Вориорси повели против Денвера на старту плеј-офа

Кошаркаши Денвер нагетса поражени су у првој утакмици плеј-офа Западне конференције од Голден Стејта, резултатом 123:107.

Вориорси су повели 1:0 у четвртфиналној серији након тријумфа који није могао да спречи ни одлични Никола Јокић.

Франшиза из Калифорније је на свом терену победила и добро започела доигравање, упркос још једној одличној партији Јокића.

Српски ас је на терену провео нешто мање од 35 минута и за то време постигао 25 поена (12/25 из игре, 0/4 тројке), уз 10 скокова, шест асистенција, по три украдене и изгубљене лопте и једне блокаде.

Денвер је добро отворио утакмицу и имао благу предност у првих 15 минута, али је онда уследио преокрет и то када Николе није било у игри.

Голден Стејт је то искористио и у финишу друге четвртине стигао до вођства, одмах се одлепивши на двоцифрену разлику.

„Ратници“ су одбили један налет „грумења“ у трећем периоду и у последњих 12 минута ушли са 20 поена вишка, па је било јасно да ће се Денвер тешко вратити.

Поред Јокића, у гостујућем тиму се истакао Вил Бартон са 24 поена, шест ухваћених лопти и пет успешних додавања, док су једини двоцифрени још били Бизи Боунс Хајленд и Монте Морис са по 10 поена.

У екипи Стива Кера најефикаснији је био Џордан Пул који је дуел завршио са 30 поена, док је Клеј Томпсон додао 16.

Тренера „ратника“ радоваће и повратак Стефена Карија после скоро два месеца због повреде скочног зглоба, а најбољи шутер у историји ове игре у првој утакмици имао је 16 поена, колико и Ендру Вигинс.

Српски репрезентативац Немања Бјелица добио је 15 минута и за то време постигао осам поена (3/6 из игре, 0/2 за три), имао три скока и по једну асистенцију, украдену лопту и рампу.

Денвер није добро започео плеј-оф, али следећу прилику за поправни има у ноћи између понедељка и уторка, када је на програму други дуел у „Чејс центру“ у Сан Франциску.

У другој утакмици Филаделфија је на Истоку повела 1:0 против Торонта, након убедљиве победе резултатом 131:111.