Jokić nastavio tamo gde je stao, umalo novi tripl-dabl

Najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić nastavio je sa neverovatnim partijama i po povratku sa Ol-stara i ponovo nosio Denver do pobede.

Nagetsi su trijumfovali na gostovanju kod Sakramenta rezultatom 128:110, a Jokić je, baš kao i u Klivlendu u utakmici najvećih zvezda, bio nadomak tripl-dabla.

Na parketu je proveo nešto više od 30 minuta i za to vreme postigao 25 poena (9/15 iz igre, 2/5 trojke), uz 12 skokova i devet asistencija. Zabeležio je čak četiri ukradene lopte, dve je izgubio i ostvario jednu blokadu.

Ekipa Majka Melouna imala je prednost posle prve četvrtine, ali je domaćin najviše zahvaljujući Domantasu Sabonisu uspeo da se vrati u drugoj.

Ipak, gosti su pojačali početkom poslednjeg perioda, stigli do ubedljive prednosti koju su lagano sačuvali do kraja.

Jokića je najbolje pratio Vil Barton koji je bio najefikasniji sa 31 poenom, dok je Moris dodao 19.

Na drugoj strani, spomenuti Litvanac je dominirao sa 33 poena i 14 uhvaćenih lopti, a Diaron Foks se zaustavio na 20.

Denver je zadržao šestu poziciju Zapada sa 34 pobede i 25 poraza, dok je Sakramento tek 13. sa skorom 22-39.

Američki Has uklanja ruske boje i spoznore sa svog F1 bolida (FOTO)