Javor do prve pobede preko Novog Pazara

Fudbaleri Javora savladali su ekipu Novog Pazara sa 2:1 u prvom meču trećeg kola Superlige Srbije.

Zanimljiv meč odigrali su Javor i Novi Pazar u Ivanjici, a pobedu je odneo domaćin.

Javor je do tri boda stigao golovima u prvom poluvremenu.

Igrao se 11. minut kada je Gojković doneo prednost domaćinu.

Samo četiri minuta kasnije Luković je povisio na 2:0.

Novi Pazar je do kraja prvog dela utakmice uspeo da smanji na 2:1, a bilo je to u 27. minutu kada je gol postigao Joksimović.

Uprkos uzbuđenjima na obe strane terena, do kraja prvog, ali i drugog poluvremena, rezultat se nije menjao.

Javor je tako došao do prve pobede u novoj sezoni. Nakon ubedljivog poraza na startu od Partizana od 4:0, Javor je u drugom kolu remizirao bez golova sa TSC-om, da bi sada upisao pobedu.

Novi Pazar sa druge strane beleži i treći poraz, pošto su prethodno izgubili i od Voždovca sa 1:0, kao i od Čukaričkog sa 2:1.

U subotu će biti odigrana dva meča trećeg kola Superlige Srbije.

Oba su na programu od 21 čas, a sastaće se Partizan – TSC i Radnik – Radnički (KG).

U nedelju će od 18.55 sati u Kruševcu igrati Čukarički i Napredak.

U 21 sat su na programu dueli Mladost (L) – Crvena zvezda, Vojvodina – Spartak i Voždovac – Mladost (NS).

Meč između Kolubare i Radničkog je odložen zbog obaveza Nišlija u kvalifikacijama za Ligu konferencija.