Јавор до прве победе преко Новог Пазара

Фудбалери Јавора савладали су екипу Новог Пазара са 2:1 у првом мечу трећег кола Суперлиге Србије.

Занимљив меч одиграли су Јавор и Нови Пазар у Ивањици, а победу је однео домаћин.

Јавор је до три бода стигао головима у првом полувремену.

Играо се 11. минут када је Гојковић донео предност домаћину.

Само четири минута касније Луковић је повисио на 2:0.

Нови Пазар је до краја првог дела утакмице успео да смањи на 2:1, а било је то у 27. минуту када је гол постигао Јоксимовић.

Упркос узбуђењима на обе стране терена, до краја првог, али и другог полувремена, резултат се није мењао.

Јавор је тако дошао до прве победе у новој сезони. Након убедљивог пораза на старту од Партизана од 4:0, Јавор је у другом колу ремизирао без голова са ТСЦ-ом, да би сада уписао победу.

Нови Пазар са друге стране бележи и трећи пораз, пошто су претходно изгубили и од Вождовца са 1:0, као и од Чукаричког са 2:1.

У суботу ће бити одиграна два меча трећег кола Суперлиге Србије.

Оба су на програму од 21 час, а састаће се Партизан – ТСЦ и Радник – Раднички (КГ).

У недељу ће од 18.55 сати у Крушевцу играти Чукарички и Напредак.

У 21 сат су на програму дуели Младост (Л) – Црвена звезда, Војводина – Спартак и Вождовац – Младост (НС).

Меч између Колубаре и Радничког је одложен због обавеза Нишлија у квалификацијама за Лигу конференција.