Istorijska pobeda Kadiza „ubila“ Barsine snove o tituli

Fudbaleri Barselone poraženi su na svom terenu od Kadiza 0:1, u poslednjoj utakmici 32. kola La Lige. Ćavijeva ekipa prekinula je niz od sedam uzastopnih pobeda, pa sada Real beži velikih 15 bodova.

Prvim porazom u La Ligi još od sredine decembra prošle godine, Barselona je svoje šanse za osvajanje titule šampiona svela na minimum.

Prvo je Filip Kostić eliminisao katalonskog velikana, da bi Kadiz pobedom na „Kamp Nou“ zadao još jedan veliki udarac Ćavijevoj ekipi.

Kadiz je u Barselonu došao sa namerom da se odbrani, ali su gosti u drugom poluvremenu videli svoju šansu da odnesu sva tri boda, na kraju su u tome i uspeli.

Katalonci su dominirali u prvom poluvremenu, ali udarci Depaja i Dembelea nisu bili preopasni za golmana Ledežmu, koji je u drih 45 minuta izrastao u junaka svoje ekipe.

Već u 48. minutu Lukas Perez koristi statičnost odbrane Barselone i posle dve odbrane Ter Štegena ubacuje gol u mrežu domaćih.

Barsa je pretila preko Dembelea, kasnije je pokušao i Luk de Jong, pa za njim i Erik Garsija, ali u svakoj situaciji Jeremijas Ledežma je sjajno intervenisao.

Imali su i gosti svoje prilike, najbolju je propustio kapiten Aleks Fernandez, a i Ter Štegen je u nekoliko navrata bio primoran da reaguje.

Na kraju je pokušao i Obamejang, ali je posle još jedne bravurozne odbrane Ledežme bilo jasno da bodovi odlaze u Kadiz.

Bila je to prva pobeda Kadiza na „Kamp Nou“, u klupskoj istoriji, a znimljivo je da jej Barselona poslednji put ovog rivala u šampionatu Šapnije savladala još 2006. godine.

Utakmicu je obeležio i bojkot određenog broja navijača Barselone, pa je duelu prisustvovalo „samo“ 57.500 posmatrača.

Barsa sada ima 15 bodova manje i meč manje u odnosu na Real, dok su isti broj bodova 60 osvojili i Sevilja i Atletiko Madrid.

Kadiz je važnim trijumfom pobegao iz zone ispadanja i sada je 16. sa 31 bodom.

Kostić: Imamo kvalitet za evropski trofej