Историјска победа Кадиза „убила“ Барсине снове о титули

Фудбалери Барселоне поражени су на свом терену од Кадиза 0:1, у последњој утакмици 32. кола Ла Лиге. Ћавијева екипа прекинула је низ од седам узастопних победа, па сада Реал бежи великих 15 бодова.

Првим поразом у Ла Лиги још од средине децембра прошле године, Барселона је своје шансе за освајање титуле шампиона свела на минимум.

Прво је Филип Костић елиминисао каталонског великана, да би Кадиз победом на „Камп Ноу“ задао још један велики ударац Ћавијевој екипи.

Кадиз је у Барселону дошао са намером да се одбрани, али су гости у другом полувремену видели своју шансу да однесу сва три бода, на крају су у томе и успели.

Каталонци су доминирали у првом полувремену, али ударци Депаја и Дембелеа нису били преопасни за голмана Ледежму, који је у дрих 45 минута израстао у јунака своје екипе.

Већ у 48. минуту Лукас Перез користи статичност одбране Барселоне и после две одбране Тер Штегена убацује гол у мрежу домаћих.

Барса је претила преко Дембелеа, касније је покушао и Лук де Јонг, па за њим и Ерик Гарсија, али у свакој ситуацији Јеремијас Ледежма је сјајно интервенисао.

Имали су и гости своје прилике, најбољу је пропустио капитен Алекс Фернандез, а и Тер Штеген је у неколико наврата био приморан да реагује.

На крају је покушао и Обамејанг, али је после још једне бравурозне одбране Ледежме било јасно да бодови одлазе у Кадиз.

Била је то прва победа Кадиза на „Камп Ноу“, у клупској историји, а знимљиво је да јеј Барселона последњи пут овог ривала у шампионату Шапније савладала још 2006. године.

Утакмицу је обележио и бојкот одређеног броја навијача Барселоне, па је дуелу присуствовало „само“ 57.500 посматрача.

Барса сада има 15 бодова мање и меч мање у односу на Реал, док су исти број бодова 60 освојили и Севиља и Атлетико Мадрид.

Кадиз је важним тријумфом побегао из зоне испадања и сада је 16. са 31 бодом.

Kostić: Imamo kvalitet za evropski trofej