Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Ista meta – isto odstojanje, remi Bajerna, Dortmund ispustio pobedu protiv Štutgarta

Fudbaleri Bajerna odigrali su protiv Hofenhajma nerešeno – 1:1, Štutgart i Dortmund remizirali – 3:3 u mečevima 28. kola Bundeslige. Trijumf Lajpciga.

Bajern je u Minhenu osvojio samo bod protiv Hofenhajma, ali je i Dortmund igrao nerešeno protiv Štutgarta pa je razlika između dva tima ostala ista. Bajern je prvi sa 59 bodova, a Dortmund drugi sa 57.

Bajern je od prednosti stigao u 17. minutu strelac je bio Pavar. Koman ga je odlično promašao u šesnaestercu a ovaj je zakucao loptu u mrežu.

Hofenhajm je uspeo da izjednači u 71. minutu. Kramarić je predivnim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara prebacio živi zid i smestio loptu u mrežu.

Nakon toga Bajern je zaigrao znatno agresivnije, stigao je i do gola koji VAR poništio zbog ofsajda. Gnabri je propusti par stopostotnih prilika i Hofenhajm je zaradio bod.

Izuzetno uzbudljivo bilo je u Štutgartu, gde je Dortmund slavio pobedu sa 3:2.

Poveo je Dortmund u 26. minutu strelac je bio Haler. Na 2:0 povisio je Malen u 33. Od 39. domaćin je otao a igračem manje na terenu, Mavropanos je zaradio drugi žuti karton.

Međutim, Štutgart se nije predavao. U 52. minutu je stigao do gola koji je VAR zbog ofsajda poništio.

U 78. minutu Kulibali je smanjio prednost gostiju. Izjednačenje Štutgartu je doneo Vagnoman u 84. minutu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u trećoj minuti nadoknade Rejna postiže gol za Dortmund. Konačanih 3:3 postavio je Silas četiri minuta kasnije.