Ibrahimović najstariji strelac u istoriji Serije A

Fudbaler Milana Zlatan Ibrahimović postao je najstariji strelac u istoriji Serije A sa 41 godinom i 166 dana.

Na utakmici između Udinezea i Milana, napadač gostiju Zlatan Ibrahimović postigao je gol iz penala u finišu prvog poluvremena.

Ovo je tek prvi gol za Ibrahimovića na četiri odigrana meča u ovoj sezoni.

Zlatan je bio van terena oko osam meseci zbog povrede, prvi meč u sezoni odigrao je 26. februara u pobedi Milana nad Atalantom, kada je u 74. minutu ušao u igru umesto Olivijea Žirua.

Tokom karijere Ibrahimović je nastupao za brojne slavne klubove širom Evrope, počevši od Malme, Ajaksa, Juventusa, zatim je igrao u Interu, Barseloni, Milanu, Pari Sen Žermenu, Mančester junajtedu.

Igrao je i u Americi za Los Anđeles, a od 2019. godine opet nastupa za italijanski Milan.

Ibrahimović je vlasnik brojnih individualnih priznanja, a u karijeri je postizao spektakularne golove po čemu je između ostalog i poznat.

Serija A je najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Italiji i važi za jednu od najkvalitetnijih liga u Evropi, ali i svetu uopšte.

Formirana je 1898. godine, a u formatu kako i danas izgleda sa 20 timova postoji od 1929. godine.

Zlatan Ibrahimović je postigao nešto više od 570 golova, a ostaće upamćen kao fudbaler koji je tokom karijere postizao pogotke u svakom minutu utakmice.

Ibrahimović je 2014. godine u prijateljskoj utakmici Švedske protiv Estonije 2:0, na kojoj je postigao dva gola, bio strelac u 24. minutu i tako kompletirao neverovatan statistički podatak.