Ибрахимовић најстарији стрелац у историји Серије А

Фудбалер Милана Златан Ибрахимовић постао је најстарији стрелац у историји Серије А са 41 годином и 166 дана.

На утакмици између Удинезеа и Милана, нападач гостију Златан Ибрахимовић постигао је гол из пенала у финишу првог полувремена.

Ово је тек први гол за Ибрахимовића на четири одиграна меча у овој сезони.

Златан је био ван терена око осам месеци због повреде, први меч у сезони одиграо је 26. фебруара у победи Милана над Аталантом, када је у 74. минуту ушао у игру уместо Оливијеа Жируа.

Током каријере Ибрахимовић је наступао за бројне славне клубове широм Европе, почевши од Малме, Ајакса, Јувентуса, затим је играо у Интеру, Барселони, Милану, Пари Сен Жермену, Манчестер јунајтеду.

Играо је и у Америци за Лос Анђелес, а од 2019. године опет наступа за италијански Милан.

Ибрахимовић је власник бројних индивидуалних признања, а у каријери је постизао спектакуларне голове по чему је између осталог и познат.

Серија А је најквалитетније фудбалско такмичење у Италији и важи за једну од најквалитетнијих лига у Европи, али и свету уопште.

Формирана је 1898. године, а у формату како и данас изгледа са 20 тимова постоји од 1929. године.

Златан Ибрахимовић је постигао нешто више од 570 голова, а остаће упамћен као фудбалер који је током каријере постизао поготке у сваком минуту утакмице.

Ибрахимовић је 2014. године у пријатељској утакмици Шведске против Естоније 2:0, на којој је постигао два гола, био стрелац у 24. минуту и тако комплетирао невероватан статистички податак.