Када сте последњи пут прали машину за прање веша?
Иако се користи за чишћење, односно прање, без редовног одржавања може постати легло буђи, прљавштине, каменца, непријатних мириса.
Након сваког прања, дозатор детерџента треба очистити како би се спречило накупљање остатака детерџента. При томе уверите се да су канали изнад резервоара који воде ка унутрашњости машине за прање веша чисти и проходни.
Гума на вратима машине за прање веша може бити подлога за развој бактерија и буђи. Због тога, након сваког прања, уклоните воду која је остала у наборима гуме и обришите је сувим сунђером или крпом.
Након прања, оставите врата машине за прање веша и дозатор за детерџент отворене како бисте омогућили да се машина за прање веша проветри и добро осуши.
Веш одмах након прања извадите из машине за прање веша да не би „повукао” непријатан мирис. Очистите филтер једном месечно (уклоните и оперите према упутствима произвођача машине).
Немојте користити више детерџената и омекшивача него што је препоручено у упутствима на производу. Препарате на бази синтетичких хемикалија лако можете заменити еколошки прихватљивим варијантама на бази природних састојака.
Међутим, ако унутрашњост машине за прање веша испирете „домаћим“ производима као што су сода бикарбона, сирће, лимунов сок и етерична уља, обратите пажњу на њихову јачину јер високе концентрације ових смеша могу штетно да утичу на гумене делове машине за прање веша.
Šta sve može začepiti mašinu za pranje veša i kako izbeći ovu situaciju?
Преузмите андроид апликацију.