Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Hurkač „počistio“ Federera, Šapovalov na Novaka

Poljski teniser Hubert Hurkač neočekivano lako je eliminisao Rodžera Federera sa Vimbldona rezultatom 3:0 i tako se plasirao u polufinale turnira, a Šapovalov je pobedom nad Hačanovim zakazao duel sa Đokovićem.

Hurkač je prvi set dobio reuzltatom 6:3, u drugom se namučio za 7:6, a u trećem setu Poljak je u potpunosti deklasirao Federera sa 6:0.

Švajcarac je delovao kao da mu fali energije, dok je Hurkač igrao možda i svoj najbolji tenis do sada.

Federer nije pretrpeo poraz u tri seta na Vimbldonujoš od 2002. godine, kada ga je sa 3:0 pobedio Mario Ančić iz Hrvatke.

Hurkač će se polufinalu sastati sa pobednikom meča Beretini – Ože-Alijasim.

Denis Šapovalov trijumfovao je u teškom meču protiv Karena Hačanova rezultatom 3:2 u setovima (4:6, 6:3, 7:5, 1:6, 4:6).

Kanađanin je tako ipak opravdao ulogu favorita, a nakon ovog iscrpljujućeg duela u polufinalu ga očekuje najbolji teniser sveta – Novak Đoković.

To će biti prvo grend slem polufinale u karijeri Denisa Šapovalova.