Хрватска после пенала савладала Бразил за полуфинале СП (ВИДЕО)

Хрватска је после пенала заслужено савладала Бразил у првом четвртфиналном мечу Мундијала у Катару. Бразил није успео да искористи шансе које је имао, Хрватска је ризиковала, успела да надокнади резултатски дефицит са краја првог продужетка (1:1) и оде у пенале у којима је заслужено прошла даље (4:2).
AP/Darko Bandic

Ролеркостер у првом четвртфиналном мечу. Након незанимљивог првог полувремена без превише узбуђења и квалитетне игре у другом су се оба тима отворила и показала жељу за победом.

Бразил је нападао силовито у другом полувремену, а Ливаковић је одлично бранио свој гол. Већ на средини другог полувремена могло се наслутити да ће меч отићи у продужетке што се и догодило.

Бразил је наставио да напада и у првом делу надокнаде али без превише опасности по гол Доминика Ливаковића а онда су „Кариоке“ одиграле феноменално око шеснаестерца и ни из периода када је ритам меча опао створили феноменалну прилику коју је Нејмар крунисао поготком.

Други продужетак донео је потпуно отварање репрезентације Хрватске, Далић је из поставе изводио дефанзивне играче, пре свега Борну Сосу, левог бека и све наде дао у напад. Ова ризична игра се исплатила „ватренима“ који су три минута пред крај стигли до изједначења.

Вођени искуством из ранијих утакмица Хрватска је имала психичку предност, Доминик Ливаковић је одбранио пенал Родригу, док су репрезентативци Хрватске успешно реализовали своје једанаестерце.

Маркињос, фудбалер од ког се најмање очекивало погодио је стативу и послао своју екипу кући.

Santoš: Vreme je da Ronalda ostavite na miru