Početna > Sport > Košarka
Košarka

Hrabra Mega iznenadila Zvezdu, majstorica odlučuje ko će u finale

Košarkaši Mege savladali su na svom terenu ekipu Crvene zvezde 77:70, čime su izjednačili na 1-1 u polufinalnoj seriji Košarkaške lige Srbije.

Treći odlučujući meč na programu je u utorak u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Mega je hrabrom igrom u većem delu meča u „Mega faktoriju“ uspela da nadomesti minus od 15 poena, 12 na poluvremenu, pa je odličnom odbranom u nastavku stigla do važne pobede i produžetka polufinalne serije.

Za razliku od prvog meča, crveno-beli nisu bili raspoloženi u šutu, što je domaća ekipa iskoristila da odigra izjednačen meč sa favorizovanim rivalom.

Posle nešto tvrđeg početka meča, Zvezda je ušla u seriju i vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost. Holins je pogađao za tri, Mitrović bio uporan pod košem, pa crveno-beli na prvu pauzu odlaze sa 10 poena prednosti – 22:12.

Mlada ekipa Mege pokušala je da uhvati priključak, ali je Zvezda još jednom odbila napad i povećala prednost. Mitrović je ubacio 11 poena u prvom poluvremenu, Holins je dodao 7, a Ivanović pet za sigurno vođstvo 38:26.

Ekipa Vlade Jovanovića odlično je odigrala u trećoj četvrtini – zahvaljujući Rudanu i Ružencevu Mega je iz minuta u minut topila prednost rivala, da bi u finišu trećeg perioda došla i do prednosti 54:53.

Smenjivale su se ekipe u vođstvu u većem delu poslednje deonice, ali je Mega zahvaljujući pre svega ofanzivnom skoku u poslednji minut ušla sa pet poena prednosti.

Zvezda svoje napade nije iskoristila, dok je Mega uspela da potroši vreme i stigne do trijumfa 77:70.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Samson Ružencev sa 23 poena, Matej Rudan je dodao 18, a Aleksa Uskoković 14 poena.

U ekipu Crvene zvezde Luka Mitrović je ubacio 16 poena, dok je Ognjen Dobrić dodao 15.

Vojinović: ABA zaslužuje dva predstavnika u Evroligi