Храбра Мега изненадила Звезду, мајсторица одлучује ко ће у финале

Кошаркаши Меге савладали су на свом терену екипу Црвене звезде 77:70, чиме су изједначили на 1-1 у полуфиналној серији Кошаркашке лиге Србије.

Трећи одлучујући меч на програму је у уторак у дворани „Александар Николић“.

Мега је храбром игром у већем делу меча у „Мега факторију“ успела да надомести минус од 15 поена, 12 на полувремену, па је одличном одбраном у наставку стигла до важне победе и продужетка полуфиналне серије.

За разлику од првог меча, црвено-бели нису били расположени у шуту, што је домаћа екипа искористила да одигра изједначен меч са фаворизованим ривалом.

После нешто тврђег почетка меча, Звезда је ушла у серију и врло брзо стекла двоцифрену предност. Холинс је погађао за три, Митровић био упоран под кошем, па црвено-бели на прву паузу одлазе са 10 поена предности – 22:12.

Млада екипа Меге покушала је да ухвати прикључак, али је Звезда још једном одбила напад и повећала предност. Митровић је убацио 11 поена у првом полувремену, Холинс је додао 7, а Ивановић пет за сигурно вођство 38:26.

Екипа Владе Јовановића одлично је одиграла у трећој четвртини – захваљујући Рудану и Руженцеву Мега је из минута у минут топила предност ривала, да би у финишу трећег периода дошла и до предности 54:53.

Смењивале су се екипе у вођству у већем делу последње деонице, али је Мега захваљујући пре свега офанзивном скоку у последњи минут ушла са пет поена предности.

Звезда своје нападе није искористила, док је Мега успела да потроши време и стигне до тријумфа 77:70.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Самсон Руженцев са 23 поена, Матеј Рудан је додао 18, а Алекса Ускоковић 14 поена.

У екипу Црвене звезде Лука Митровић је убацио 16 поена, док је Огњен Добрић додао 15.

Vojinović: ABA zaslužuje dva predstavnika u Evroligi