Грузија, Украјина и Пољска последњи учесници Европског првенства

Фудбалска репрезентација Грузије направила је највећи успех у историји националног тима – остварила је пласман на Европско првенство у Немачкој.

Фудбалери Грузије савладали су у финалу баража за Европско првенство селекцију Грчке након бољег извођења пенала 4:2. Утакмица је регуларном делу, а потом и у продужецима завршена без голова.Од почетка утакмице атмосфера на трибинама стадиона „Борис Пајчадзе“ у Тбилисију била је узаврела. Навијачи Грузије пратили су сваки напад своје екипе и бурно реаговали приликом противничке навале.

Грузија и Грчка су током 120 минута одржавали висок интензитет игре. Екипе су спорадично нападале, али нису успевале да погоде противничку мрежу.

Екипа Грузије је доживела пех у 109. минуту када је Квича Кварацкелија морао да напусти терен услед повреде, њега је заменио Ђорђо Квилитаја.

Дуел је решен у пенал завршници. Грци су неуспешно затворили прву серију, једанаестерац је промашио Анастасиос Баскетас, а претходно је за Грузију прецизан био Ђорђо Кочорашвили.

Зурико Давиташвили је погодио за 2:0, а резултат је смањио Георгиос Масурас. Георгас Микаутадзе је промашио ударац, те је резултат остао 2:1 за Грузију. Изједначење Грчкој донео је Анрес Бахалакис – 2:2.

Лаша Двали је донео нову предност Грузији на почетку четврте пенал серије, а Јоргос Јакумакис је промашио једанаестерац и на крају је Грузију прецизним ударцем на Европско првенство одвео Ника Квеквескири.

Грузија је направила највећи успех у историји националног тима, први пут ће играти на првенству Европе.

Грузија је комплетирала групу Ф у којој се налазе Португалија, Турска и Чешка.